Här är vi

Vi gillar att hjälpa till och vara i kontakt med våra kursdeltagare och studenter, det får vi ofta höra. Våga fråga oss om allt mellan himmel och jord och känn dig alltid välkommen!

Här är vi som hjälper dig – fråga oss!

Här finner du ett engagerat team som brinner för att guida och hjälpa alla som är intresserade av att åka på en språkresa eller att studera utomlands på college och universitet. Det finns mycket att välja på och är kanske inte så lätt att se vad som passar dig. Hos oss får du ärliga svar om vad som finns och passar just dig allra bäst.

Vi finns med dig hela vägen

Vi hjälper dig med alla frågor och allting du behöver, från första början och hela vägen fram så att du kan börja studera. Vi är proffs på utlandsstudier och har själva studerat utomlands så vi vet hur det går till och vad som är viktigt.

Allting eller detaljer

Inga frågor är för enkla eller svåra. Ibland är det också skönt att bara prata med någon som har varit med om det du vill göra, att åka utomlands och studera. Varje person är expert på sina områden, men alla engagerar sig och hjälper gärna till med dina frågor, oavsett vad du undrar.

Så tveka inte att fråga oss om du undrar något – vi finns här för dig hela vägen!

 

Fråga oss!

Jonas

Studievägledare

jonas@eduplanet.se

College & Universitet: Musik, Film, Business, Medicin. USA, Storbritannien, Australien, Spanien, Tyskland, Schweiz m fl.

Clara

Studievägledare

clara@eduplanet.se

Språkresor: franska, italienska, tyska, japanska, koreanska m fl

College & Universitet: Design & Fashion, Medicin

Studieresor: skolor och grupper

Johan

Kontors- & personalchef

johan@eduplanet.se

Språkresor: italienska, tyska, engelska

College & Universitet: Medicin, PreMed

Henrik

Ekonomi- & marknadschef

henrik@eduplanet.se

College & Universitet: Business

Språkresor: franska, spanska

Studieresor: skolor och grupper

Linnéa

Studievägledare

linnea@eduplanet.se

Språkresor: engelska, spanska

College & Universitet: USA

Studieresor: skolor och grupper

Daniella

Studievägledare

daniella@eduplanet.se

College & Universitet: Medicin

Dr Esther

PreMed - ansvarig & huvudlärare

esther@eduplanet.se

Pre-med: Fantastisk lärare och coach!

Johanna

Studievägledare

johanna@eduplanet.se

College & Universitet: Medicin